Fernando VI, 1746-1759. 8 Reales 1759 P, Guatemala. 26.92 g. K./M. 18; Calicó 437.

WORLD COINS AND MEDALS
GUATEMALA

  Lot number 2688

Estimated price: 500.00 €
Hammer-price / sale price: 1,200.00 €

Fernando VI, 1746-1759.
8 Reales 1759, P, Guatemala. 26.92 g.
K./M. 18; Calicó 437.

Hübsche Patina, leicht justiert, sehr schön