Bayern.

GERMAN COINS SINCE 1871
LOTS, REICHSSILBERMÜNZEN

Lot number 1808

Estimated price: 150.00 €
Hammer-price / sale price: 230.00 €

Bayern.
Diverse 2-, 3- und 5-Mark-Stücke des Königreichs Bayern: 2 Mark 1876 (J. 41), 5 Mark 1876 (J. 42), 2 Mark 1907 (J. 45), 5 Mark 1902 (J. 46), 3 Mark 1910 (J. 47), 2 Mark 1911 (J. 48), 3 Mark 1911 (J. 49), 5 Mark 1911 (J. 50), 2 Mark 1914 (J. 51), 3 Mark 1914 (J. 52).

10 Stück., Fast sehr schön-vorzüglich