Aethelred II, 978-1016. Penny, um 991-997, Exeter. 1.44 g. Seaby 1148.

Lot number 475

Estimated price: 200.00 €
Hammer-price / sale price: 220.00 €

Aethelred II, 978-1016.
Penny, um 991-997, Exeter. 1.44 g. CRVX type.
Seaby 1148.

Prachtvolle Patina, vorzüglich +