Napoléon III, 1852-1870. Ku.-10 Centimes 1855 A, Paris. Gadoury 248, 152, 103.
Napoléon III, 1852-1870.
Ku.-10 Centimes 1855, A, Paris. Dazu: Ku.-5 Centimes 1854 A, Paris; Ku.-2 Centimes A, Paris.
Gadoury 248, 152, 103.
3 Stück., Vorzüglich-Stempelglanz
Gadoury 248, 152, 103.
Exemplare der Slg. Horn.