Clemens XI., 1700-1721. Testone AN XVII (1716/1717), Rom. 9.10 g. Muntoni 81.

ITALIEN, KIRCHENSTAAT/VATIKAN

Lot number 266

Estimated price: 75.00 €
Hammer-price / sale price: 85.00 €

Clemens XI. 1700-1721.
Testone AN XVII (1716/1717), Rom. 9.10 g.
Muntoni 81.

Hübsche Patina, sehr schön-vorzüglich