Konv.-Taler 1768, Dav. 2494; Kellner 344 d.
NÜRNBERG, STADT
Lot number 817
80.00 €
Hammer-price / sale price: 210.00 €
(Preliminary hammer price)
Konv.-Taler 1768, mit Titel Josefs II. Mit Randschrift. 28,00 g.
Dav. 2494; Kellner 344 d.
Berieben, sehr schön
Dav. 2494; Kellner 344 d.
Berieben, sehr schön