Johann Friedrich, 1665-1679. 2/3 Taler 1679, Clausthal. 14.53 g. Dav. 377; Welter 1728.
previous lot Lot number 652 next lot
150.00 €
Hammer-price / sale price: 230.00 €
(Preliminary hammer price)
Johann Friedrich, 1665-1679.
2/3 Taler 1679, Clausthal. 14.53 g.
Dav. 377; Welter 1728.
Sehr schön-vorzüglich
Dav. 377; Welter 1728.
Sehr schön-vorzüglich