Franz Josef I., 1848-1916. Vereinstaler 1861 A, Wien. 18.44 g. Dav. 21; J. 312; Kahnt 352; Thun 445.
KAISERREICH ÖSTERREICH
previous lot Lot number 436 next lot
50.00 €
Hammer-price / sale price: 130.00 €
(Preliminary hammer price)
Franz Josef I. 1848-1916.
Vereinstaler 1861, A, Wien. 18.44 g.
Dav. 21; J. 312; Kahnt 352; Thun 445.
Vorzüglich-Stempelglanz
Vorzüglich-Stempelglanz