Traianus, 98-117. Æs, 98-117, Antiochia (Syria); 14.06 g. McAlee 487 h.

Lot number 50

Estimated price: 50.00 €
Hammer-price / sale price: 50.00 €

Traianus, 98-117.
Æs, 98-117, Antiochia (Syria); 14.06 g. Kopf r. mit Lorbeerkranz//In Kranz: SC. RPC online 3590.
McAlee 487 h.

Sehr schön-vorzüglich