Stephan Bathory, 1576-1586. 3-Gröscher 1585 N-H/I-D, Olkusz. 2.35 g. Iger O.85.3 a (R1) var.; Kopicki 533 var. (R1).

POLEN, KÖNIGREICH

Lot number 676

Estimated price: 100.00 €
Hammer-price / sale price: 180.00 €

Stephan Bathory, 1576-1586.
3-Gröscher 1585, N-H/I-D, Olkusz. 2.35 g.
Iger O.85.3 a (R1) var.; Kopicki 533 var. (R1).

Sehr schön-vorzüglich