Mustafa III., 1757-1774. Zeri Mahbub 1766 (= 1171 AH), Misr. 2.63 g. Pere 622.

TÜRKEI

Lot number 972

Estimated price: 100.00 €
Hammer-price / sale price: 185.00 €

Mustafa III. 1757-1774.
Zeri Mahbub 1766 (= 1171 AH), Misr. 2.63 g.
Pere 622.

GOLD. Vorzüglich-Stempelglanz