Innocenz XI., 1676-1689. Piastra A VIII/1684, Rom. 31.89 g. Dav. 4093; Muntoni 25.

ITALIEN, KIRCHENSTAAT/VATIKAN

Lot number 8500

Estimated price: 300.00 €
Hammer-price / sale price: 470.00 €

Innocenz XI. 1676-1689.
Piastra A VIII/1684, Rom. 31.89 g.
Dav. 4093; Muntoni 25.

Sehr schön-vorzüglich