Ferdinand I., 1522-1558-1564. Reichsguldiner (72 Kreuzer) o. J. (um 1558), Hall. 31.12 g. Dav. 8029; M./T. 124; Voglh. 48 III leicht var.
previous lot Lot number 8926 next lot
250.00 €
Hammer-price / sale price: 1,250.00 €
Ferdinand I. 1522-1558-1564.
Reichsguldiner (72 Kreuzer) o. J. (um 1558), Hall. 31.12 g.
Dav. 8029; M./T. 124; Voglh. 48 III leicht var.
Sehr schön-vorzüglich
Sehr schön-vorzüglich