Karl VI., 1711-1740. Reichstaler 1714, Wien. 28.79 g. Dav. 1035; Voglh. 267 I.
previous lot Lot number 8966 next lot
175.00 €
Hammer-price / sale price: 1,000.00 €
Karl VI. 1711-1740.
Reichstaler 1714, Wien. 28.79 g.
Dav. 1035; Voglh. 267 I.
Sehr schön-vorzüglich
Dav. 1035; Voglh. 267 I.
Sehr schön-vorzüglich