Imam Yahya Bin Mohammed Hamid al-Din, 1904-1948. 1 Rial 1925/1926 (= 1344 AH). 28.04 g. Dav. 352.

WORLD COINS AND MEDALS
JEMEN

Lot number 8893

Estimated price: 100.00 €
Hammer-price / sale price: 310.00 €

Imam Yahya Bin Mohammed Hamid al-Din, 1904-1948.
1 Rial 1925/1926 (= 1344 AH). 28.04 g.
Dav. 352.

Vorzüglich-Stempelglanz