Nasredin, 1848-1896. 1/5 Toman 1882 (= 1299 AH). Fb. 64.

WORLD COINS AND MEDALS
IRAN

Lot number 805

Estimated price: 50.00 €
Hammer-price / sale price: 85.00 €

Nasredin, 1848-1896.
1/5 Toman 1882 (= 1299 AH). 0,51 g Feingold.
Fb. 64.

GOLD. Winz. Kratzer, sehr schön-vorzüglich