Ferdinand II., 1592-1618-1637. Reichstaler 1632 KB, Kremnitz. 28.55 g. Dav. 3129; Voglh. 142.
previous lot Lot number 905 next lot
300.00 €
Hammer-price / sale price: 1,450.00 €
Ferdinand II. 1592-1618-1637.
Reichstaler 1632, KB, Kremnitz. 28.55 g.
Dav. 3129; Voglh. 142.
Hübsche Patina, vorzüglich
Dav. 3129; Voglh. 142.
Hübsche Patina, vorzüglich