Fernando VII., 1808-1821. 8 Reales 1809 NG-M, Guatemala. 27.00 g. Calicó 1221.

WORLD COINS AND MEDALS
GUATEMALA

Lot number 800

Estimated price: 150.00 €
Hammer-price / sale price: 200.00 €

Fernando VII. 1808-1821.
8 Reales 1809, NG-M, Guatemala. 27.00 g.
Calicó 1221.

Hübsche Patina, winz. Kratzer, sehr schön +