Rudolf II., 1576-1612. Reichstaler 1606, Ensisheim. 28.50 g. Dav. 3034; Voglh. 95 IV; M./T. -.
previous lot Lot number 1402 next lot
300.00 €
Hammer-price / sale price: 1,050.00 €
Rudolf II. 1576-1612.
Reichstaler 1606, Ensisheim. 28.50 g.
Dav. 3034; Voglh. 95 IV; M./T. -.
Feine Patina, vorzüglich
Feine Patina, vorzüglich