Reichstaler 1572, Dav. 9595; Noss 58.

NEUSS, STADT

Lot number 2309

Estimated price: 150.00 €
Hammer-price / sale price: 850.00 €

Reichstaler 1572, mit Titel Maximilians II. 28,78 g.
Dav. 9595; Noss 58.

Hübsche Patina, min. Belagreste, sehr schön