Reichstaler 1641, Dav. 5100; Jungk 478.

BREMEN, STADT

Lot number 1209

Estimated price: 500.00 €
Hammer-price / sale price: 1,600.00 €

Reichstaler 1641, mit Titel Ferdinands III. 28,76 g.
Dav. 5100; Jungk 478.

Hübsche Patina, sehr schön +