Franz Josef I., 1848-1916. Konv.-Taler 1852 A, Wien. 25.92 g. Dav. 17; J. 296; Kahnt 350.
KAISERREICH ÖSTERREICH
previous lot Lot number 5532 next lot
250.00 €
Hammer-price / sale price: 1,000.00 €
Franz Josef I. 1848-1916.
Konv.-Taler 1852, A, Wien. 25.92 g.
Dav. 17; J. 296; Kahnt 350.
Feine Patina, vorzüglich +
Dav. 17; J. 296; Kahnt 350.
Feine Patina, vorzüglich +