Lot number 6086
WISMAR, Not-Plattenmünze zu 16 Schilling, 1715, Ahlström 68 (XR); Brause-Mansfeld Tf. 48, 1; Kunzel 328; Engel/Fabre/Perret/Wattier 4.1.26.4; RR, Hübsche Patina, sehr schön
Estimated price: 2,000.00 €
Hammer-price / sale price: 12,000.00 €